Ministranci i lektorzy

W parafii NMP Matki Kościoła w Otrębusach liczy 17 ministrantów i 6 lektorów.

Naszym opiekunem jest ks. Tomasz.

Nasza wspólnota łączy uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum, średniej oraz kilku studentów i osoby pracujące. W ostatnim roku do wspólnoty dołączyło 6 chłopców.

Nasze spotkania odbywają się w każdą sobotę o godz. 10. Gromadzimy się w kościele na wspólnej modlitwie i omówieniu spraw organizacyjnych. Na spotkaniach są poruszane sprawy ważne dla ministrantów, takie jak: powaga służby przy ołtarzu, godność dziecka Bożego i dojrzała osobowość. Słuchamy wybranych fragmentów z lektur duchowych przygotowanych przez księdza. Po spotkaniu formacyjnym gromadzimy się w dolnej części kościoła na gry i zabawy integracyjne.

Do naszych obowiązków należy posługa liturgii Mszy świętej oraz Nabożeństw w ciągu tygodnia.

Zajmujemy się także rozprowadzaniem pisma parafialnego, kalendarzy parafialnych oraz wody święconej.

Podczas ferii zimowych i wakacyjnych wyjeżdżamy z ks. Tomaszem na zimowy i letni wypoczynek.

Być ministrantem - to przywilej, zadanie, odpowiedzialna służba, która daje wiele radości i satysfakcji.