Parafia Otrębusy
Adres Tel. (0-22) 758-51-35 Konto parafialne parafiaotrebusy@gmail.com

Eucharystyczny Ruch Młodych

Eucharystyczny Ruch Młodych istnieje w parafii od 2009 roku.

Zadania członków ruchu naszej parafii to: systematyczne uczestnictwo w Eucharystii, comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa osobista i pomoc misjom.

Raz w miesiącu mamy spotkanie wszystkich członków i drugi raz prowadzimy adorację Najświętszego Sakramentu w pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy świętej dla dzieci. Dwukrotnie kolędowaliśmy w 2010 r. i 2011 r. wspomagając świetlicę dla dzieci z ubogich rodzin w Peru. Zebraliśmy po raz pierwszy 1040 zł, a po raz drugi łącznie ze zbiórką przed kościołem 2063,81 zł. Za hojność darczyńców składamy raz jeszcze podziękowanie. Słodyczami otrzymanymi podczas kolędowania dzieliliśmy się z dziećmi z domu samotnej matki w Brwinowie oddając nasze czasem najulubieńsze zabawki oraz rzeczy. Także dla nich kolędowaliśmy. Drugą akcją misyjną w ubiegłym roku w czasie wielkanocnym była akcja robienia i rozprowadzania palemek. Zebraliśmy na misje 730 zł. Gościliśmy w parafii rodowitą Peruwiankę, której przekazaliśmy zebrane pieniądze, a potem świecką misjonarkę panią Gabrysię, dla której szkoła na jesieni zebrała kasztany i przekazała nam uzyskane za nie 150 zł. Dwukrotnie uczestniczyliśmy w dniach wspólnoty: w Milanówku i w Otrębusach. Uczestniczyliśmy w dwóch wycieczkach: do Muzeum Misyjnego sióstr klawerianek w Podkowie Leśnej i do Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie.

Dziewczęta i chłopcy z naszego ruchu wspomagają też procesje eucharystyczne towarzysząc Bielankom. Niektóre są także w naszym ruchu. Ubiegły rok szkolny zakończyliśmy pielgrzymką do Niepokalanowa.