Parafia Otrębusy
Adres Tel. (0-22) 758-51-35 parafiaotrebusy@gmail.com Konto parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. 21.05.2023 r.

1. Dziś Nabożeństwo majowe o godz. 17.30. Po wieczornej Mszy św. spotkanie młodzieży klas 8 przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu bierzmowania. W sklepiku polecamy prasę katolicką.

2. W środę Dzień modlitw za kościół w Chinach.

3. W piątek, sobotę i niedzielę- 40 godzinne Nabożeństwo adoracyjne Najświętszego Sakramentu przed Uroczystością odpustową, która przypada w poniedziałek po Niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Początek adoracji po Mszy św. o godz. 7.00, a zakończenie Mszą św. o godz. 18.00.

4. W sobotę o godz. 11.00 druga grupa dzieci przystąpi 1 raz do komunii św.

5. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza w sobotę, czyli w Wigilię Zesłania Ducha Świętego, na modlitewne czuwanie, które rozpocznie się o godz. 19.30, a zakończy się Mszą św. o godz. 21.00.

6. Pięknie dziękujemy za ofiary przekazywane na potrzeby naszego kościoła. Bóg zapłać.

7. Jubilatom i Solenizantom życzymy opieki NMP Matki Kościoła.

8. / + Andrzej Zieliński/.
VI Niedziela Zwykła. 14.05.2023 r.

1. Dziś Nabożeństwo majowe o godz. 17.30. W sklepiku polecamy prasę katolicka.

2. We wtorek Uroczystość Św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski i metropolii. O godz. 18.00 Msza św. w int. Ojczyzny, Ojca Św. i Rodzin.

3. Pan Jacek Boniecki Dyrektor PZLP i T " Mazowsze" zaprasza na Mszę św. do naszego kościoła, za założycieli Zespołu " Mazowsze"- 18 maja 2023 r, / czwartek/, godz. 16.00. Zespół wykona Mszę św. W. A. Mozarta - Requiem d - moll, KV 626.Eucharystę celebrował będzie J E Ks. Kardynał Kazimierz Nycz.

4. W najbliższą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Po wieczornej Mszy św.; spotkani młodzieży klas 8 przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu bierzmowania.

5. W naszej parafii tworzy się 3 Krąg Domowego Kościoła. Krąg może tworzyć od 4 do 7 małżeństw. Małżonków, którzy chcą dołączyć do tego kręgu prosimy o kontakt z Księdzem Grzegorzem.

6. Pięknie dziękujemy za ofiary przekazywane na potrzeby naszego kościoła. Bóg zapłać.

7. Jubilatom i Solenizantom życzymy opieki NMP Matki Kościoła.
V Niedziela Wielkanocy. 07.05.2023 r.

1. Dziś o godz. 17.30 Nabożeństwo majowe. Po wieczornej Mszy św. spotkanie młodzieży klas 8 przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu bierzmowania. W sklepiku polecamy prasę katolicką.

2. Jutro Uroczystość Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji.

3. We wtorek o godz. 19.00 spotkanie męskiej Grupy Św. Józefa.

4. W środę o godz. 18.00 Msza św. w int. Kół Żywego Różańca. Po Nabożeństwie majowym wymiana tajemnic różańcowych.

5. W sobotę o godz. 11.00 pierwsza grupa dzieci przystąpi pierwszy raz do Komunii św..

6. Pięknie dziękujemy za ofiary przekazywane na potrzeby naszego kościoła.. Bóg zapłać.

7. Jubilatom i Solenizantom życzymy opieki NMP Matki Kościoła.
IV Niedziela Wielkanocy. 30.04.2023 r.

1. Dziś Niedziela Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza. Taca na Seminarium Duchowne Św. Jana Chrzciciela w Warszawie. Rozpoczęcie Tygodnia Modlitw o Powołania Kapłańskie. W sklepiku polecamy prasę katolicką.

2. Od jutra rozpoczynamy Nabożeństwa majowe ku czci Najśw. Maryj Panny.: w niedziele o godz. 17.30, a w dni powszednie po wieczornej Mszy św. Jutro wypominki o godz. 17.30. Po wieczornej Mszy św. Nabożeństwo majowe.

3. W środę Uroczystość NMP, Królowej Polski. Msze św. według porządku niedzielnego. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30. O godz. 18.00 Msza św. w int. Ojczyzny, Ojca Św., Radia Maryja i TV TRWAM.

4. W czwartek o godz.18.00 Msza św. o Jezusie Chrystusie Najwyższym Kapłanie.

5. W piątek spowiedź od godz. 17.00. O godz. 18.00 zbiorowa Msza św. o Najśw. Sercu Pana Jezusa.

6. W sobotę Nabożeństwo pierwszej soboty o godz. 17.30.

7. Za tydzień po Mszach św. adoracja Najśw. Sakramentu. Po wieczornej Mszy św. Spotkanie młodzieży klas 8 przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu bierzmowania.

8. W minionym tygodniu zakupiliśmy blachę miedzianą na główną część dachu kościoła. Prace przy remoncie dachu i wymianie blachy rozpoczną się 8 maja. Planujemy także, równocześnie z tymi pracami, uzupełnić ocieplenie wieży kościoła/ uszkodzone przez pracę dzięcioła/. Chcemy także wymienić płyty przy wejściu do dolnej części kościoła.

9. Przy tej okazji pięknie dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszego kościoła. Bóg zapłać. / Środki finansowe na te inwestycje pochodzą tylko z ofiar składanych przez Parafian/.

10. Jubilatom I solenizantom życzymy opieki NMP Mati Kościoła.
III Niedziela Wielkanocy. 23.04.2023 r.

1. Dziś Niedziela Biblijna i rozpoczęcie XV Ogólnopolskiego Tygodnia Biblijnego. Po wieczornej Mszy św. spotkanie młodzieży klas 8 przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu bierzmowania. W sklepiku polecamy prasę katolicką.

2. Jutro Uroczystość Św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski. Po wieczornej Mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu.

3. We wtorek Święto Św. Marka, Ewangelisty.

4. W sobotę Święto Św. Katarzyny Sieneńskiej, Dziewicy i Doktora Kościoła, patronki Europy. Jest to także Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.

5. Za tydzień Taca na Seminarium Duchowne.

6. Pięknie dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszego kościoła. Dziękujemy też Pani Barbarze Miarczyńskiej i Panu Bogdanowi Ochmanowi za piękne rośliny do ogrodu parafialnego. Bóg zapłać.

7. Jubilatom i Solenizantom życzymy opieki NMP Matki Kościoła.
II Niedziela Wielkanocy, czyli Miłosierdzia Bożego. 16.04.2023 r.

1. Dziś taca na Caritas Polska. W sklepiku polecamy prasę katolicką.

2. Jutro po wieczornej Mszy św. adoracja Najsw. Sakramentu.

3. We wtorek o godz. 19.00 spotkania męskiej Grupy Św. Józefa.

4. Za tydzień po wieczornej Mszy św. spotkanie młodzieży klas 8 przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu bierzmowania.

5. PZC zaprasza na ciastko i kawę do dolnej części kościoła/ dziś po mszach sw. o godz. 11.00 i 12.30/. Zespól liczy 15 osób wolontariatu. W ubiegłym roku wspomógł potrzebujących kwotą 13035 zł./ gaz, światło. leki, remonty/. Rozdał także 50 paczek. Współdziała z Biedronką na rzecz Seniorów. Pięknie dziękujemy darczyńcom, dziękujemy Zespołowi za piękną posługę.

6. Reaktywujemy Chór parafialny. Poprowadzi go Pani Iwona Bednarska- absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, chórmistrz nauczyciel w Szkole Muzycznej im. Ignacego Paderewskiego w Żyrardowie. Próby raz w tygodniu, najbliższe- w sobotę o godz. 16.00 w sali na plebanii. Zaprasza pani Iwona Bednarska.

7. Pięknie dziękujemy za ofiary przekazywane na potrzeby naszego kościoła. Bóg zapłać.

8. Jubilatom i Solenizantom życzymy opieki NMP Matki Kościoła.

9. / + Krystyna Praszczałek/ + Jan Pluta - pogrzeb jutro o godz. 14.00.
Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. 09.04.2023 r.

1. Pięknie dziękujemy: Księdzu Grzegorzowi i Służbie liturgicznej za przygotowanie Liturgii Wielkiego Tygodnia. Siostrze Julii za dekoracje świąteczne. Panu organiście Filipowi, Pani Marii Kłeczek i zespołowi za prowadzenie śpiewu podczas Triduum Paschalnego. PZC za Kiermasz świąteczny dla potrzebujących. Wszystkim Darczyńcom indywidualnym, Piekarni AK Otrębusy za pieczywo i ciasta. PZC przekazał 22 paczki potrzebującym. Wszystkim , którzy okazali wszelką pomoc w przygotowaniu do Wielkanocy. Pięknie też dziękujemy za ofiary przekazywane na potrzeby naszego kościoła. Bóg zapłać.

2. Dziś Msze św. według porządku niedzielnego.

3. Jutro Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy. Msze św. według porządku niedzielnego. Zbiórka ofiar do puszek na KUL.

4. W środę o godz. 18.00 Msza św. w int. Kół Żywego Różańca. Po Mszy św. wymiana tajemnic różańcowych.

5 W piątek Święto Chrztu Polski. / Można spożywać pokarmy mięsne/.

6. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Taca na Caritas. Po Mszach św. PZC będzie zbierał ofiary do puszek na pomoc potrzebującym. Po Mszach św. o godz. 11.00 i 12.30 PZC zaprasza wszystkich do dolnej części kościoła na ciastko i kawę. Szczegóły na plakatach.

7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy przeżywania, w radości i Bożym pokoju, Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. 02.04.2023 r.

1. Słowo Metropolity Warszawskiego…

2. Dziś 18 rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II. Gorzkie żale o godz. 17.30. Po Mszach św. adoracja Najśw. Sakramentu. Po wieczornej Mszy św. spotkanie młodzieży klas 8 przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu bierzmowania. W dolnej części kościoła PZC prowadzi kiermasz świąteczny dla potrzebujących.

3. Jutro wypominki o godz. 17.30. Po wieczornej Mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu/ okazja do spowiedzi św./.

4. W środę o godz. 18.00 Msza św. w int. Ojczyzny, Ojca Św., Radia Maryja i TV TRWAM.

5. W Wielki Czwartek Msza Msz Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po Mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu w " Ciemnicy" do godz. 21.00.

6. W Wielki Piątek Męki Pańskiej adoracja Najśw. Sakramentu w " Ciemnicy" od godz. 7.00. Post ścisły. O godz. 15.00 Droga krzyżowa z Koronką do Miłosierdzia Bożego. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. Taca na Grób Pański w Jerozolimie. Adoracja Najśw. Sakramentu w " Grobie Pańskim" do godz. 22.00.

7. Wielka Sobota . Adoracja Najśw. Sakramentu w " Grobie Pańskim" od godz. 7.00. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny w dolnej części kościoła w godz. 10.00 do 17.00.

8. Wigilia Paschalna w sobotę o godz. 20.00. Przynosimy świece.

9. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego: Procesja rezurekcyjna o godz. 6.00. Po procesji Msza św. ok. godz. 7.00. Inne Msze św. o godz.: 9.00, 11.00, 12.30, 18.00.

10. Pięknie dziękujemy za ofiary przekazywane na potrzeby naszego kościoła. Bóg zapłać.

11. Jubilatom i Solenizantom życzymy opieki NMP Matki Kościoła.

12. / + Beata Matuszczak/.
V Niedziela Wielkiego Postu. 26.03.2023 r.

1. Dziś Gorzkie żale o godz. 17.30. Po wieczornej Mszy św. spotkanie młodzieży klas 8 przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu bierzmowania. W sklepiku polecamy prasę katolicką. W dolnej części kościoła PZC prowadzi kiermasz świąteczny dla naszych potrzebujących.

2. Jutro po wieczornej Mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu.

3. We wtorek o godz. 19.00 spotkanie męskiej Grupy Św. Józefa.

4. W czwartek o godz. 19.00 spotkanie Koła Odnowy w Duchu Świętym.

5. W piątek ok. godz. 18.30/ po Mszy św./ Droga krzyżowa ulicami naszej parafii. /Możemy przynieść krzyż lub świecę/. Nie ma w tym dniu Drogi krzyżowej o godz. 17.30.

6. W sobotę przypada 16 rocznica posługi biskupiej w Archidiecezji Warszawskiej Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego Kard Kazimierza Nycza. O godz. 17.30 Nabożeństwo pierwszej soboty. O godz. 18.00 Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP.

7. Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Na początku każdej Mszy św. poświęcenie gałązek palmowych. Po wieczornej Mszy św. spotkani młodzieży klas 8 przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu bierzmowania.

8. Rada parafialna prosi o składanie ofiar do puszki na kwiaty do dekoracji Grobu Pańskiego.

9. Pięknie dziękujemy za ofiary przekazywane na potrzeby naszego kościoła. Bóg zapłać.

10. Jubilatom i Solenizantom życzymy opieki NMP Matki Kościoła.
IV Niedziela Wielkiego Postu. 19.03.2023 r.

1. Dziś Gorzkie żale o godz. 17.30. W sklepiku polecamy prasę katolicką.

2. Jutro Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP. Po wieczornej Mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu.

3. We wtorek o godz. 19.00 spotkanie Rady parafialnej.

4. W piątek Droga krzyżowa o godz. 17.30 i 19.00.

5. W sobotę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

6. Za tydzień po wieczornej Mszy św. spotkanie młodzieży klas 8 przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu bierzmowania.

7. PZC organizuje w niedziele 26 marca i 02 kwietnia kiermasz świąteczny dla potrzebujących/ dolna część kościoła/, po Mszach św.- m in. świece, ozdoby, baranki z białej czekolady. W Niedzielę Palmową PZC będzie udostępniał palmy przed kościołem. Zbiórka darów żywnościowych i chemii - sobota 01 kwietnia godz. 10.00 - 15.00.

8. Pięknie dziękujemy za ofiary przekazywane na potrzeby naszego kościoła. Bóg zapłać.

9. Jubilatom i Solenizantom życzymy opieki NMP Matki Kościoła.
III Niedziela Wielkiego Postu. 12.03.2023 r.

1. Oświadczenie Przew. KEP…………………………

Dziś Gorzkie żale o godz. 17.30. Po wieczornej Mszy św. spotkanie młodzieży klas 8 przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu bierzmowania.

2. Jutro po wieczornej Mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu.

3. Zaproszenie Metropolity Warszawskiego………………..

4. W środę o godz. 19.00 spotkanie Rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

5. W czwartek o godz. 18.00 Msza św. w int. Ojczyzny, Ojca Św. i rodziny.

6. W piątek Droga krzyżowa o godz. 17.30 i 19.00.

7. W minioną niedzielę nasi Parafianie przekazali na pomoc misjonarzom 2410 zł.

8. Pięknie dziękujemy za ofiary przekazywane na potrzeby naszego kościoła. Bóg zaplać.

9. Jubilatom i Solenizantom życzymy opieki NMP Matki Kościoła.

10. / + Halina Błeszyńska, + Jerzy Marszałek, + Halina Zwierzchowska/.
II Niedziela Wielkiego Postu. 05.03.2023 r.

1. Dziś Niedziela " Ad gentes" - Dzień modlitwy, postu i ofiar dla misjonarzy. Po Mszy św. zbiórka ofiar do puszek na pomoc misjonarzom. O godz. 17.30 Gorzkie żale. W sklepiku polecamy prasę katolicką.

2. W naszej parafii Rekolekcje wielkopostne. Nauki głosi O. Andrzej Noga. Dziś nauki na wszystkich Mszach św. Jutro, we wtorek i w środę - o godz. 9.00, 18.00, 19.30 dla dorosłych. Natomiast jutro, we wtorek i w środę: o godz.. 11.00 - dla dzieci z kl. O, I, II, III i IV , a o godz. 12.00 - dla młodzieży klas V, VI, VII, VIII. W środę na zakończenie rekolekcji będą zbierane na Mszach św. ofiary dla O. Rekolekcjonisty. Spowiedź cały Wielki Post pół godziny przed Mszą św.

3. Jutro wypominki o godz. 17.30.

4. W środę o godz. 18.00 Msza św. w int. Kół żywego Różańca. Po Mszy św. wymiana tajemnic różańcowych.

5. Ośrodek rekolekcyjny im. Św. Jana Pawła II w Kaniach przy ul. Nadarzyńskiej 21 zaprasza na kwartalne dni skupienia 11 i 12 marca br. Program na tablicy ogłoszeń i na stoliku w kościele.

6. Za tydzień po wieczornej Mszy św. spotkanie młodzieży klas 8 przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu bierzmowania.

7. W minioną niedzielę nasi Parafianie przekazali na pomoc Ukrainie 4080 zł.

8. Pięknie dziękujemy za ofiary przekazywane na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać.

9. Jubilatom i Solenizantom życzymy opieki NMP Matki Kościoła.

10. / + Regina Flis, + Ryszard Galek/.
I Niedziela Wielkiego Postu. 26.02.2023 r.

1. Dziś Gorzkie żale o godz. 17.30. Taca na Seminarium Duchowne w Warszawie. Decyzją Księdza Kardynała Kazimierza Nycza - po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na pomoc dotkniętym wojną w Ukrainie. W sklepiku polecamy prasę katolicka.

2. Jutro po wieczornej Mszy sw. adoracja Najśw. Sakramentu/ okazja do spowiedzi św./.

3. We wtorek o godz. 19.00 spotkanie męskiej Grupy św. Józefa.

4. W środę o godz. 18.00 J E Ks. Bp Rafał Markowski udzieli Sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Msz św. wint. Ojczyzny, Ojca Św., Radia Maryja i TV TRWAM o godz. 7.00.

5. W czwartek po wieczornej Mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu prowadzona przez Odnowę w Duchu Św.

6. W Piątek spowiedź od godz. 17.00. Droga krzyżowa o godz. 17.30 i 19.00. Zbiorowa Msza .św. o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00. Rocznica nominacji Pasterza Archidiecezji na stolicę metropolitalną w Warszawie.

7. W sobotę Święto Św. Kazimierza, Królewicza. O godz. 7.00 Msza św. za kapłanów. O godz. 17.30 Nabożeństwo 1 sobory. O godz. 18.00 Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP. Dzień imienin Pasterza Archidiecezji.

8. Za tydzień rozpoczynamy Parafialne i Szkolne Rekolekcje Wielkopostne. Nauki na wszystkich Mszach św. będzie głosił O. Andrzej Noga. Młodzież klas 8 przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu bierzmowania prosimy zna Mszę św. o godz. 18.00.

9. Pięknie dziękujemy za ofiary przekazywane na potrzeby naszego kościoła.

10. Jubilatom i Solenizantom życzymy opieki NMP Matki Kościoła.