Parafia Otrębusy
Adres Tel. (0-22) 758-51-35 parafiaotrebusy@gmail.com Konto parafialne

Ośrodek Rekolekcyjny Jana Pawła II

Ośrodek Rekolekcyjny Jana Pawła II

05-805 Kanie, ul. Nadarzyńska 21

tel. 022 758-54-13

www.kanie-jp2.pl

e- mail: kanieor@poczta.onet.plOśrodek Rekolekcyjny Jana Pawła II jest istotnym elementem krajobrazu Parafii. Jest miejscem odnowy życia religijnego, miejscem do którego chętnie wracają różne grupy, ruchy, stowarzyszenia, odprawiając tu swoje dni skupienia, rekolekcje. Przyjeżdżają z własnym programem i duszpasterzami. Korzystają z kaplic, oratoriów, jadalni i wyżywienia, pokoi, pięknego terenu zieleni.


Ośrodek Rekolekcyjny Jana Pawła II prowadzony jest przez członkinie świeckiego instytutu życia konsekrowanego - Stowarzyszenia Chrystusa Króla i Maryi Matki Królowej.


W 2000 roku, realizując nasz charyzmat, rozpoczęłyśmy organizowanie KWARTALNYCH DNI SKUPIENIA, początkowo dla przyjaciół domu, z czasem dla ich znajomych i osób chętnych. Wydaje się, że organizowanie dni skupienia w ośrodku rekolekcyjnym oddalonym od zgiełku i hałasu jest odpowiedzią na potrzeby obecnych czasów, pełnych zabiegania, zagubienia w świecie wartości, braku stabilizacji, osamotnienia i agresywnej rywalizacji, poszukiwania motywacji i sensu życia, poszukiwania zrozumienia i prawdziwych, głębokich relacji.

Duchowym opiekunem Instytutu oraz Kwartalnych Dni Skupienia jest ksiądz Tadeusz Aleksandrowicz (były Proboszcz naszej parafii).