Parafia Otrębusy
Adres Tel. (0-22) 758-51-35 parafiaotrebusy@gmail.com Konto parafialne

Odnowa w Duchu Świętym

Wspólnota Charyzmatyczna Odnowy w Duchu Świętym "Ruah"

W parafii wspólnota Odnowy w Duchu Świętym spotyka się w czwartki po wieczornej Mszy świętej na wspólnej modlitwie.

Przy parafii NMP Matki Kościoła w Otrębusach istnieje od 1996 roku. Jesienią ubiegłego roku obchodziliśmy swoje 15-lecie.

Obecnie wspólnota liczy około 30 osób dorosłych, z których około 20 osób regularnie przychodzi na spotkania i uczestniczy w różnych wydarzeniach, związanych z życiem grupy oraz pogłębianiem wiary i rozwojem duchowym.

Opiekunem Wspólnoty jest ks Tomasz Bieńkowski, który uczestniczy w każdym spotkaniu modlitewnym, odbywającym się w czwartki po wieczornej Mszy świętej.

W każdy Pierwszy Czwartek miesiąca członkowie wspólnoty przygotowują Adorację Najświętszego Sakramentu, która ma miejsce bezpośrednio po Eucharystii.

W czasie różnego typu rekolekcji dla młodzieży i studentów, które odbywają się w Domu Rekolekcyjnym im. Jana Pawła II w Kaniach, grupa modlitwy wstawienniczej służy darem takiej modlitwy w czasie wylania darów Ducha Świętego.

Niektórzy członkowie Wspólnoty biorą czynny udział w działalności Rady Duszpasterskiej działającej przy naszej parafii oraz prowadzą sprzedaż czasopism i książek religijnych w sklepiku, który znajduje się w kruchcie świątyni, po każdej Mszy świętej w niedzielę.

W czasie Bożego Ciała Wspólnota jest odpowiedzialna za przygotowanie jednego z czterech ołtarzy. Co dwa lata członkowie grupy Odnowy biorą udział w rekolekcjach ewangelizacyjnych REO, w czasie których wszystkie chętne osoby z naszej parafii oraz sąsiadujących parafii mogą poprzez uczestnictwo w tych rekolekcjach pogłębić swoją wiarę, a także podzielić się doświadczeniem wiary z innymi.