Parafia Otrębusy
Adres Tel. (0-22) 758-51-35 parafiaotrebusy@gmail.com Konto parafialne

Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej

W naszej Parafii posługuje pięciu nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej. Dwóch z nas pełni tę funkcję od około 8 lat. Trzech dołączyło około 4 lata temu.

Przez te lata w każdą niedzielę oraz w Wielką Sobotę i w Boże Ciało, według ustalonego harmonogramu naszych dyżurów, zanosiliśmy i zanosimy Pana Jezusa, zależnie od potrzeb i sytuacji, kilku do kilkunastu osobom chorym i niedołężnym na terenie parafii, zgłaszanym zwykle przez ich rodziny do ks Proboszcza.

Posługę niedzielną sprawujemy po Mszy świętej o godz. 9.00, w której przy ołtarzu i w albie uczestniczy "dyżurny" szafarz nadzwyczajny. Kapłan zaraz po obrzędzie Komunii świętej napełnia naczynie w przygotowanej przy Tabernakulum bursie, którą szafarz nadzwyczajny zabiera ze sobą po skończonej Mszy świętej. W podróży pomagają nam dwie osoby, które własnymi samochodami przewożą nas do chorych, tak byśmy lepiej mogli się koncentrować na obecności Pana Jezusa. Obecnie zanosimy Pana Jezusa ośmiu osobom na terenie Otrębus i Kań.

W szczególnych sytuacjach uczestnictwa we Mszy świętej większej liczby wiernych, np. w czasie Triduum Paschalnego, Świąt Wielkiej Nocy, Bożego Narodzenia, Bożego Ciała, a także w sytuacjach choroby lub nieobecności naszych księży, pomagamy w rozdawaniu Komunii świętej uczestnicząc we Mszy świętej w prezbiterium ubrani w alby.